EcomRevolution – Platforma dropshipping

Czym jest dropshipping?

Czym jest dropshipping?

Dropshipping to rodzaj sprzedaży detalicznej, w odróżnieniu od standardowego sklepu internetowego, w którym produkty znajdują się w stacjonarnym magazynie, w dropshipping’u są one wysyłane do klienta bezpośrednio od zewnętrznego dostawcy.

Na czym polega dropshipping?

Model dropshippingu opiera się na prostych zasadach. Sklep internetowy oferuje na swojej stronie w sieci różnego rodzaju asortyment. Po złożeniu zamówienia przez klienta sklep przekazuje je do hurtowni, która zajmuje się kompletowaniem wszystkich towarów. W następnym kroku firma kurierska dostarcza je do odbiorcy. Koszt produktu jest ustalany przez sklep internetowy. Sprzedawca osiąga zysk z różnicy cen między wartością detaliczną a hurtową produktu.

Zalety dropshippingu

Własny e-biznes bez dużego początkowego kapitału – dropshipping umożliwia rozpoczęcie zarabiania na sprzedaży w Internecie bez konieczności zakupu towarów i ponoszenia kosztów magazynowania.

Prowadzenie firmy dropshipping z dowolnego miejsca – sklep internetowy w tym modelu daje nam dużo swobody – nie musimy posiadać stacjonarnego magazynu, co oznacza, że możemy pracować z domu i zarabiać.

Elastyczna oferta – nie inwestujemy w towar, zamrażając w nim gotówkę, czyli nie ryzykujemy, że może się on nie sprzedać – możemy szybko zmienić asortyment, jeśli obecny nie cieszy się zbyt dobrym zainteresowaniem.

Szybka obsługa – dzięki dostępnym oprogramowaniom wspierającym współpracę między sprzedawcą a hurtownią (służącym do automatyzacji sprzedaży), cały proces składania zamówienia, jego przekazania, a następnie realizacji, przebiega szybciej.

Czy dropshipping jest legalny?

Sprzedaż w modelu dropshippingu jest legalna, zgodna z prawem.

TWÓJ PIERWSZY KROK

Zapisz się na darmowe szkolenie!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *