EcomRevolution – Platforma dropshipping

Czy dropshipping się opłaca?

Czy dropshipping się opłaca?

Dropshipping to opłacalny model biznesowy, gdyż wiąże się z niskim ryzykiem inwestycyjnymi i niewielkimi kosztami bieżącymi prowadzenia sprzedaży internetowej. Jeśli tylko zadbamy o skuteczny marketing i właściwy dobór asortymentu, jest duża szansa na generowanie zadowalających zysków w dropshippingu.

Co wpływa na zarobki w dropshippingu?

Marża – czynnik wpływający na zarobki w dropshippingu. Jest to innymi słowy zysk ze sprzedaży danego produktu. Marżę ustalasz samodzielnie, więc decydujesz, ile będziesz zarabiać na sprzedaży konkretnego produktu. Gotowe i sprawdzone produkty do sprzedaży w dropshippingu możesz znaleźć tutaj.

Produkt – im większy popyt na wybrane przez Ciebie towary, tym więcej zarobisz na dropshippingu. Sprzedawaj produkty, które cieszą się aktualnie dużą popularnością.

Platforma sprzedażowa – to miejsce, na którym będziesz oferować swoje produkty. Rozpoczynając przygodę z dropshippingiem możesz zacząć od sprzedaży na platformach takich jak Allegro, OLX czy Facebook lub założyć swój własny sklep internetowy.

Marketing – założenie sklepu internetowego i nawiązanie współpracy z hurtownią nie wystarczy, by dropshipping się opłacał. Musisz przecież dotrzeć ze swoją ofertą do potencjalnych klientów. Dlatego to właśnie od skuteczności strategii marketingowej w ogromnej mierze będzie zależał Twój zarobek.

Statystyki nie kłamią..

fot. / / PwC „Strategie, które wygrywają. Liderzy e-commerce o rozwoju handlu cyfrowego”

TWÓJ PIERWSZY KROK

Zapisz się na darmowe szkolenie!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *